NASZA MISJA I WARTOŚCI

Język obcy jest dla nas narzędziem komunikacji, dzięki któremu możemy poznawać świat. Naszą misją jest, aby uczniowie nie bali się świata, rozumieli go, wiedzieli, jak go „obsługiwać”. Język obcy daje nam ku temu wielkie możliwości. Poszerza horyzonty, otwiera nas na innych ludzi, pozwala dowiedzieć się tego, czego bez drugiego, trzeciego, kolejnego języka nigdy byśmy nie poznali. Istnieje powiedzenie, że „iloma językami mówisz – tyle razy żyjesz”, ponieważ język obcy to nie tylko nauka nowych słów, lecz nauka nowego spojrzenia na wiele spraw. Chcemy dawać szansę na odkrywanie nowych perspektyw, stawanie się otwartymi i pewnymi siebie. Wierzymy, że szczęśliwi i zaradni ludzie budują lepszy świat.

Właśnie ta wizja sprawiła, że zbudowaliśmy zespół lektorów, który wspiera w rozwijaniu językowych umiejętności jako integralnej części kompetencji XXI wieku. Dbamy o kompleksowy rozwój językowy pozwalający na podnoszenie Waszych kwalifikacji, zdawanie egzaminów na każdym etapie edukacji oraz zdobywanie cenionych na całym świecie certyfikatów. Na zajęciach dla dzieci i młodzieży “odwiedzamy” fascynujące miejsca, poznajemy niezwykłe historie, a nauka języka jest przyjemna i inspirująca. Mamy ciągła chęć poszukiwania nowych rozwiązań i dróg do poznawania języków, dlatego niejednokrotnie nasze pomysły pomagają nam wyjść z ławek, a nawet z sal, aby uczyć się poprzez realizowanie różnych projektów. Wspiera nas w tym wydawnictwo National Geographic Learning, które dzieli nasze wartości i znakomicie wpisuje się w filozofię naszej szkoły.

As many languages you know, as many times you are a human being.

DLACZEGO MY?

EFEKTYWNOŚĆ, dlatego:

• w naszym zespole pracują specjaliści od języka, którzy wiedzą jak uczyć, aby nauczyć i abyś nigdy nie zapomniał, że nauka to przyjemność

• współpracujemy z wydawnictwami, które dzielą nasze wartości i pozwalają nam realizować zajęcia językowe, które w każdym obudzą chęć do posługiwania się nowym językiem

• cały czas się rozwijamy i podnosimy swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach metodycznych i biznesowych, aby na każdej płaszczyźnie doświadczenia naszych klientów związane ze szkołą POA były jak najbardziej pozytywne

OTWARTOŚĆ , dlatego:

• nasz zespół jest różnorodny: pracują u nas lektorzy różnego pochodzenia, mówiący różnymi akcentami, jesteśmy z różnych pokoleń, mamy różne style nauczania oraz fascynują nas różne aspekty języka. Ponadto każdy z nas ma pasje i umiejętności, którymi chętnie się dzieli i którymi potrafi wzbogacić swoje zajęcia. Dzięki tej różnorodności w naszej szkole nie ma nudy. Każdy znajduje swojego ulubionego lektora i wie, że może liczyć na naukę w stylu i w atmosferze jaka najbardziej mu odpowiada.

• Jesteśmy też otwarci na naszych uczniów; nie ważne ile mają lat, jaka jest ich językowa historia, czy zaczynają od podstaw, czy uczą się dla zabawy, do egzaminu, do pracy, u nas wszyscy są mile widziany i jesteśmy przekonani, że praca z każdym będzie dla nas przyjemnością i nowym inspirującym wyzwaniem

PRZYNALEŻNOŚĆ, dlatego:

• Budujemy społeczność, która kocha języki obce, a tworzą ją nasi lektorzy i uczniowie, których z radością zarażamy swoją pasją

• Stawiamy na współpracę wierząc, że tylko w takiej atmosferze jest możliwy rozwój i efektywna nauka – każdy uczeń jest dla nas czymś więcej niż poziomem znajomości języka, który mamy podnieść. Aby tego dokonać chcemy cię poznać, interesuje nas
    twoje hobby, twoje oczekiwania, obawy i cele. Będziesz mieć okazję dzielić się nimi na swoich zajęciach jak i podczas różnych eventów integracyjnych, które organizujemy